Witaj w MOVA,

Projekt MOVA powstał w

2022 roku. Mając na uwadze potrzeby osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami mowy oraz osób z zaburzeniami słuchu powstała aplikacja MOVA na urządzenia mobilne z systemem android. Aplikacja MOVA może znacznie ułatwić komunikację lub w niektórych przypadkach w ogóle ją umożliwić.

Jak to działa ?

 Moduł MOVA – lektor, pozwala na przypisanie do przycisków wcześniej zdefiniowanych wyrazów, zdań lub nawet sekwencji kilku zdań. Przyciski te są ułożone według zdefiniowanych przez użytkownika grup takich jak np.: rodzina, koledzy i każda inna grupa o dowolnej nazwie wpisana przez użytkownika według własnych potrzeb. Każdy przycisk ma swoją unikalną nazwę , która może np. stanowić skrót tego, co faktycznie kryje się pod tym przyciskiem. Każdy przycisk można tez zdefiniować kolorem i wielkością czcionki.  Programowanie przycisków jest bardzo proste. To co przypiszesz pod przyciskiem, lektor powie za Ciebie za każdym razem, gdy przyciśniesz przycisk. Systemowo można zmienić głos na męski lub kobiecy, jest kilka wersji lektora. Można też regulować ustawieniami szybkości mowy oraz wysokością tonu głosu.

 

MOVA – słucham to moduł który umożliwia przełożenie w prosty sposób mowy na tekst. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i kiedy rozmówca coś powie, na ekranie zobaczysz to w postaci tekstu. Moduł posiada dodatkowy przycisk, który może powiadomić głosem rozmówcę, że aplikacja przełoży jego głos na tekst tak, aby użytkownik mógł później w pełni zrozumieć co zostało powiedziane i w razie potrzeby odpowiedzieć przy pomocy zaprogramowanych przez siebie przycisków

 MOVA – sms, moduł powiadamia o przychodzących wiadomościach sms. Gdy pojawi się ikonka z symbolem wiadomości i na nią klikniesz, wiadomość zostanie odczytana. Kiedy przytrzymasz ten przycisk wiadomości przez 2 sekundy uzyskasz możliwość odpowiedzi przy użyciu zdefiniowanych przez siebie przycisków, a następnie odpowiedź zostanie automatycznie odesłana do nadawcy.

 

Licencja. Każda aplikacja działa na podstawie przydzielonej licencji. Licencja jest bezterminowa i jest powiązana z jednym urządzeniem np. telefonem lub tabletem. Licencje wprowadza się tylko raz przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, a następnie program już nigdy o nią nie poprosi ponownie. Kolejne uruchomienia aplikacji trwają sekundy. Aplikację MOVA można uruchomić szybko w każdej sytuacji i natychmiast reagować na prowadzoną rozmowę. Licencję można uzyskać na stronie www.cravedrive.pl

Obsługa i urządzenia zewnętrzne

 Aplikacja MOVA jest głównie obsługiwana poprzez ekran dotykowy urządzenia, ale nie tylko. Można ją także obsługiwać przy użyciu urządzeń zewnętrznych USB i micro USB typu klawiatura zewnętrzna, mysz czy inne specjalistyczne urządzenia wskazujące. Współpracuje również z urządzeniami typu bluetooth, które mogą służyć do wzmacniania głośności mowy lub w sposób dyskretny przekazywać głos na przykład do bezprzewodowych słuchawek.

 Rozwój i nowe wersje.

 Projekt MOVA jest tworzony przy współpracy z osobami, które jasno definiują swoje potrzeby. Wpływa to na wprowadzanie licznych nowych rozwiązań i udogodnień. Tak, aby z aplikacji mogło korzystać jak najwięcej osób. Każdy użytkownik ma szansę współtworzyć aplikację i ma realny wpływ na poprawę funkcjonalności aplikacji poprzez możliwość zgłaszania pomysłów i swoich obserwacji.